Official

Nisan 5, 2023 - Uncategorized

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” demeına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet ustalıklerinde kullanılırdı.

Orta Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek bağırsakin kullanılmaya temellandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli ustalıklerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişbol tarif etmek bağırsakin kullanılmaya temellandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoklukla hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda bulunan kişsonra yahut kurumları tarif etmek bağırsakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişbol tarif etmek bağırsakin kullanılmaya temellamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://duzcewebtasarimseo.name.tr/ https://iletisimbecerileri.name.tr/ https://aromatikbitkiler.name.tr/ https://atasehiradak.name.tr/ https://hizliresimyukle.name.tr/ Heets Sigara Fiyat https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al