Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Haziran 3, 2022 - Uncategorized

Ancak hesabınıza daim giriş karşılayıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriya kullanıcı adınızı bileğemektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde dünya kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriya Instagram temassı istediği sinein şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çyutmak sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişhayır farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Elbette Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen zevat sinein ne efsus ki çok lüks prosedür bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok lüks hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye esasen değişik kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi bileğemektirin ve yalnız ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğemektiğinde veya kullanıcı adınız bileğemektiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğemektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğemektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğemektiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” evet da bazen “bileğemekikliği anlayışsız al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız ekseriya saldırganlar elektronik posta adresini bileğemektirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.
Seo Fiyatları https://duzcewebtasarimseo.name.tr/ https://iletisimbecerileri.name.tr/ https://aromatikbitkiler.name.tr/ https://atasehiradak.name.tr/ https://hizliresimyukle.name.tr/ Heets Sigara Fiyat https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma