Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022 - Uncategorized

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faik lisans eğitimini Değer Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş alanında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe bellik kasılmau, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk posta önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar terbiye sektöründe aile olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası hareketli çalışmalar yürüten KALKO, birçok futbol, sepet topu çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevzi aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yerı sıra Türkiye’nin en kebir özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda mevzi almaktadır.

KALKO, terbiye alanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı birçok düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.
Seo Fiyatları https://duzcewebtasarimseo.name.tr/ https://iletisimbecerileri.name.tr/ https://aromatikbitkiler.name.tr/ https://atasehiradak.name.tr/ https://hizliresimyukle.name.tr/ Heets Sigara Fiyat https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma